Навіщо потрібні протруйники насіння?
Основна мета сільськогосподарської діяльності – здобуття хорошого врожаю. У процесі зростання різні культури можуть піддаватися різним шкідливим чинникам, що у майбутньому позначиться на врожайність. Посадковий етап – найважливіший для отримання хорошого врожаю в майбутньому, саме тому важливо забезпечити насіння перед посадкою здоров'ям та стійкістю до потенційних небезпек. З таким завданням на високому рівні ефективності справляються спеціалізовані препарати – протруйники насіння.
Протруйники - це препарати, які поєднують у собі інсектициди, бактерициди та фунгіциди, основна мета яких - знезаразити насіння та надати захисну дію на них безпосередньо перед процесом посадки. Небезпеку для насіння різних культур можуть становити комахи-шкідники та грибки. Якщо насіння обробити протруйниками перед посадкою, то на всьому етапі їх зростання та розвитку вони будуть надійно захищені. Іншими словами, обробка насіння протруювачем – неминучий процес для тих фермерів, які прагнуть отримати хороші показники врожайності культур, що вирощуються. Вчасно протруюючи насіння, вдається зберегти до 50% урожаю в майбутньому!
Принцип дії протруйників
У сільському господарстві протруйники можуть бути використані декількома способами:
- Сухим, суть якого полягає у обробці посівного матеріалу спеціальним порошком.
- Напівсухим, у процесі якого застосовують суспензії та розчини, а насіння при цьому не висушують.
- Мокрим у вигляді обприскування, поливу або замочування насіння у водних розчинах. Після проведення процедури насіння потрібно добре висушити.
- Способом гідрофобізації, який передбачає обробку насіння до їх сівби, утворюючи захисну плівку.
Застосовують протруйники для картоплі, зернових (наприклад, пшениці, кукурудзи або ячменю) та інших культур. Перш ніж приступити до протруювання, насіння потрібно ретельно очистити від пилу та домішок. У разі наявності мікроорганізмів на матеріалі прилипання препарату знизиться, а значить знизиться і його дія.
Перед застосуванням протруйника, необхідно вивчити інструкцію та чітко дотримуватися правил дозування. Внаслідок правильного застосування препарату, на поверхні насіння знищуються всі спори патогенів та личинки шкідників, а стійкий імунітет - формується.
Які види протруйників існують?
Усі протруйники ділять на:
- Інсектицидні, дія яких спрямована на захист насіння від комах-шкідників та їх личинок, що мешкають як у ґрунті, так і на його поверхні.
- Фунгіцидні, мета застосування яких полягає у захисті насіння та сходів від грибка. Крім того, за статистикою, оброблене насіння фунгіцидними протруювачами, прискорює своє зростання і підвищує відсоток схожості.
- Комбіновані, якs об'єднують у собі якості перерахованих вище препаратів.
За характером дії протруйники насіння класифікують на:
- Контактні, які мають локальну профілактичну дію на посадковий матеріал. Особливість даного виду в тому, що він здатний залишатися на поверхні тривалий час або проникати у верхній шар насіння, що забезпечує надійний захист проти проникнення патогенів всередину посадкового матеріалу. Чим рівномірніше буде нанесений контактний препарат, тим ефективнішим буде результат.
- Системні, які являють собою пестициди лікувальної дії, що проникають углиб насіння і мають тривалу дію на них проти різних інфекцій. Особливість цього виду в тому, що ефект від їхньої дії зберігається протягом тривалого часу.
- Системно-контактні, здатні дезінфікувати насіння зсередини та водночас створювати зовнішній захист.
Основні класи протруйників та принцип їх дії
Флудіоксоніл – це фунгіцидний протруювач широкого спектру дії, що інгібує розвиток міцелію. Речовина запобігає росту гриба, порушуючи транспортну функцію клітинних мембран патогену. Флудіоксоніл зберігає свою захисну активність протягом від 20 до 30 днів, що залежить від стану ґрунту.
Металаксил-М - дієвий проти гнилі кореневої системи. Засіб уповільнює або зупиняє синтез нуклеїнових кислот, головним чином всіх різновидів РНК. Внаслідок інгібування синтезу РНК мітоз клітин зупиняється або відбувається уповільнено.
Тебуконазол - ефективна речовина у боротьбі зі збудниками гнилі коріння та запліснявіння насіння. Механізм його дії дуже схожий на ципроконазол (див. нижче).
Ципроконазол – фунгіцид системної дії класу триазолів. Варто виділити сильний вплив цієї сполуки на іржаві гриби. Ципроконазол дуже швидко проникає в організм рослин як через коріння, так і через поверхню листя. Концентрація речовини може бути незначною, проте цього достатньо, щоб вплинути на збудника захворювання рослин головневими грибами. Принцип його дії полягає в інгібуванні біосинтезу стеринів у грибкових клітинах. Фізико-хімічні властивості ципроконазолу забезпечують ширший спектр його дії порівняно з іншими інгібіторами біосинтезу стеринів.
Дифеноконазол - ще один системний протруйник насіння. Спектр дії речовини значно ширший, ніж у більшості препаратів цього типу. Хімікат поглинається насінням поступово, а його вплив проявляється саме на найбільш вразливих етапах розвитку рослин. Одним із плюсів використання фунгіциду вважається те, що насіння можна обробляти задовго до посіву (від кількох місяців до року). Така попередня обробка забезпечує проникнення дифеноконазолу всередину насіння, і протягом росту рослин він поширює свою дію по всьому їхньому організму. Засіб пригнічує міцелярне зростання гриба всередині рослинних тканин і знижує рівень його спороношення. Слід пам'ятати, що на ефективність дифеноконазолу сильно впливають погодні умови, в першу чергу, холоду (препарат втрачає продуктивність при температурі нижче +12°С).
Азоксистробін – засіб із розряду стробілуринів. Речовина гальмує мітохондріальне дихання, блокуючи переміщення електронів у ланках енергетичного обміну. Азоксистробіну характерний тривалий захисний вплив проти мучнистої та несправжньої роси, пероноспорозу, фузаріозу колосу. Важливо пам'ятати, що препарат небажано використовувати повторно під час наступного вегетаційного періоду однієї і тієї ж культури.
Тіаметоксам - інсектицид контактно-кишкової та системної дії. Він ефективно блокує передачу нервових імпульсів у колючо-смокчучих комах.
У чому переваги застосування?
Застосування протруйників насіння сприятливо впливає на отримання хорошої врожайності в майбутньому, але це не єдина їх перевага:
- Знезаражують посадковий матеріал та забезпечують йому захист від хвороботворних грибків, бактерій (наприклад, гельмінтоспоріозної кореневої гнилі), що передаються між насінням.
- Захищають насіння та сходи від хвороботворних мікробів, які знаходяться та розмножуються у ґрунті.
- Зменшують відсоток пошкодження сходів та його коріння шкідниками, які у грунті.
- Захищають сходи від ранніх шкідників у період їх вегетації (смокчучі та листогризучі шкідники).
- Поліпшують стан насіння, що отримали травму, підвищуючи одночасно їх захисні властивості.
- Стимулюють зростання, впливаючи на фізіологічні процеси посадкового матеріалу.
Як купити протруйники насіння в інтернет-магазині Агро Піонер?
У нашому інтернет-магазині ви можете купити протруювач насіння для захисту посадкового матеріалу багатьох сільськогосподарських культур: пшениці, ячменю, зернових та ін. У каталозі нашого сайту ви знайдете фунгіцидні та інсектицидні препарати від зарубіжних та вітчизняних виробників: Alfa Smart Agro, BASF, Агрохімічні Технології, Нертус, Bayer.
Для того, щоб придбати якісний протруйник у нашому магазині, необхідно:
- вибрати потрібний препарат.
- зателефонувати нашим менеджерам за одним із номерів ☎ +38 (096) 918-92-06 - +38 (066) 437-01-03
- або купити через "Кошик"
- оформити та підтвердити замовлення.
Купуючи якісний сертифікований товар у нашому інтернет-магазині Агро Піонер, ви отримуєте такі переваги:
- Оплата товару після перевірки на Новій Пошті.
- Надсилання товару протягом 24 годин.
- Доставка замовлення за 1-2 дні.
- Консультативна допомога спеціаліста у сфері агрономії перед здійсненням покупки.
- Нижчі ціни на товари, ніж конкуренти.
Купуючи протруйники насіння в Агро Піонер, ви гарантовано отримуєте товар високої якості виробництва, отримуєте допомогу професійних фахівців з питань агрономії та максимально швидко отримуєте своє замовлення за вказаною адресою.