Мінеральні добрива є важливим компонентом сучасного сільськогосподарського виробництва, і значною мірою визначають врожайність і якість вирощуваних культур. Тому вкрай важливо правильно підібрати ті, чи інші мінеральні добрива для свого підприємства або ферми.
Які види добрив існують
Мінеральні добрива можна сміливо розділити на дві групи:
- неорганічні - рідкі, сухі або ж комбіновані;
- органічні - на основі гумусу, торфу і гною.
Найефективнішими будуть ті добрива, які мають доступні форми живлення рослинних культур. Якщо говорити простими словами - ефективність дії залежатиме від співвідношення тих чи інших макроелементів у складі міндобрив. Приміром, найчастіше у складі добрив може бути до 50% азоту, до 60% калію і до 15% фосфору. Чим більший показник цих хімічних елементів у ґрунті в перший рік, тим більша ймовірність відкрити справжній потенціал сільськогосподарських культур, які ви обрали для посіву.
Основні види добрив:
- Азотні - є необхідним компонентом для підживлення культур, особливо навесні, коли рослини починають пробуджуватися і "входять" у вегетаційний період. Різні види рослин мають різну потребу в азоті, тому найкращим рішенням буде купувати мінеральні добрива, які підходять для конкретного типу культурної рослини.
- Фосфорні - такі добрива необхідні рослинам для нормалізації обмінних процесів, росту кореневої системи та формування макроергічних зв'язків в енергетичному обміні. Такі добрива можна використовувати в будь-якій пропорції, адже "перенасичення" не буде.
- Калійні - це універсальне добриво, яке підходить для всіх видів ґрунтів. Його додають у ґрунт залежно від його гранулометричного складу. Регулярне використання добрив, що містять калій, дасть змогу не тільки поліпшити властивості ґрунту, а й підвищити імунітет рослин, стійкість до патогенів і посилити стійкість до посухи.
- Комплексні - містять кілька видів поживних елементів у певному співвідношенні та кількості. Вони забезпечують максимальне живлення рослин для їхнього нормального росту. Комплексні добрива зручніші у використанні, ніж окремі добрива, оскільки їх можна застосувати одразу на всі види культурних рослин у необхідних пропорціях.
Застосування мінеральних добрив
Найчастіше, використання мінеральних добрив у сільському господарстві є невід'ємною частиною процесу вирощування сільськогосподарських культур. Однак для досягнення максимального врожаю, необхідно правильно вибрати та застосовувати добрива відповідно до типу ґрунту, конкретної культури та інших чинників.
Технологія застосування мінеральних добрив:
- Необхідно провести аналіз ґрунту, щоб визначити його склад і дізнатися, які елементи живлення необхідно додатково додати;
- Для більшої ефективності потрібно правильно розподілити добрива по полю. Це можна зробити за допомогою спеціальної техніки;
- Підібрати правильний момент застосування добрив - усе залежить від типу культури, її фази росту та кліматичних умов;
- Необхідно уникати зайвого застосування добрив, що може призвести до забруднення ґрунту та водних ресурсів.
Вплив мінеральних добрив на якість і кількість урожаю
Міндобрива містять у собі важливі елементи живлення для рослин. Використання цих добрив може значно збільшити врожайність культур, а також підвищити їхню якість, поліпшивши смакові та поживні характеристики.
Однак слід також враховувати, що неправильне використання мінеральних добрив може призвести до негативних наслідків, таких як забруднення ґрунту та води, а також зменшення біологічного різноманіття. Тому необхідно зважати на дозування та спосіб застосування мінеральних добрив, а також враховувати специфічні умови кожної культури та типу ґрунту.
Рекомендації щодо застосування препаратів для різних видів рослин:
- Зернові культури (пшениця, ячмінь, овес): рекомендується використовувати добрива, що містять азот і фосфор у співвідношенні 1:1 або 1:1,5. Не варто використовувати добрива з високим вмістом калію, оскільки це може знизити якість зерна.
- Овочеві культури (томати, перці, капуста, морква): для цих культур рекомендується використовувати добрива, що містять вищу кількість калію, ніж азоту і фосфору. Наприклад, добрива з вмістом 16-20% калію і 5-8% азоту.
- Фруктові дерева і ягідні кущі: для цих рослин необхідно використовувати добрива, що містять високу кількість калію і фосфору, а також помірну кількість азоту. Рекомендується використовувати добрива з вмістом 10-12% калію, 8-10% фосфору і 3-5% азоту.
Де можна купити якісні мінеральні добрива в Україні?
Однією з надійних і перевірених компаній на ринку продажу добрив є компанія "Агро Піонер", де ви зможете придбати якісні, перевірені та сертифіковані міндобрива за помірними цінами. У нас можна купити такі азотисті та комплексні міндобрива в найрізноманітнішому фасуванні (мішки по 50 кг, біг-беги по 1 т):
- карбамід;
- аміачну селітру;
- нітроамофос.
Наша компанія працює з відповідальними та досвідченими виробниками на міжнародному та українському ринках. Наша мета - надати нашим клієнтам добрива високої якості, які були випробувані та підтверджені своєю ефективністю в процесі застосування.
Купуйте мінеральні добрива за вигідними цінами в нашому аграрному інтернет-магазині. Телефонуйте за ном. ☎️ +38 (096) 918-92-06 або +38 (066) 437-01-03 - наші фахівці нададуть усю необхідну інформацію для вигідної покупки.
Також у нас ви зможете купити мікродобрива, щоб забезпечити культурні рослини необхідною кількістю мікроелементів, потрібних для нормального росту та розвитку. Переходьте за посиланням, щоб ознайомиться з асортиментом.