Вибір гербіциду для захисту пшениці від бур'янів
У процесі вирощування пшениці однією із ключових складових агротехнології є гербіциди. Відповідний препарат вибирають з урахуванням складу бур'янів і фази його внесення.
Гербіциди дають можливість отримати хороший врожай ярої та озимої пшениці завдяки таким властивостям:
- Засоби знищують бур'яни на ранніх етапах розвитку культури.
- Рослини отримують достатню кількість сонячної енергії, ґрунтової вологи та поживних речовин.
- Пшениця краще вбирає мінеральні добрива, а їхні витрати зменшується.
- Гербіцид створює умови для розвитку рослин на ранніх стадіях росту.
Рання весна чи осінь – найбільш вдалий час для боротьби з бур'янами. Саме в ці періоди активно розвиваються багаторічні дводольні шкідливі бур'яни, наприклад, підмаренник чіпкий, осот, талабан. Для їх знищення часто застосовують препарат Гранстар або аналогічні гербіциди (наприклад, Гренадер або Грізний). Дієвими засобами також є комплексні речовини на основі тифенсульфурон-метилу, флорасуламу або трибенурон-метилу.
Дані гербіциди активно діють за невисоких температур і мають малу гектарну вартість.
В умовах засміченості ділянки падалицею соняшнику під євролайтнінг або гранстар посіви обробляють гербіцидом на основі 2,4 д та флорасуламу (напр. гербіцид Пріма). Ці засоби є високотоксичними для бур'янів, проте термін їх внесення обмежений. Аналогами Пріми обприскувати пізніше кінця кущіння не можна.
Коли пшениця виходить у трубку, можна використовувати лише деякі види хімікатів. Наприклад, внесена цьому етапі Пріма призводить до інтоксикації рослин і, отже, до втрати врожаю.
Окрему увагу варто звернути на засіб проти злакових на пшениці. Препарат Злакодін від Хімагромаркетингу або Клайнер (Ukravit) добре справляється з тонконогом і вівсюгом. Тим не менш, з пирієм таким чином повністю розібратися не вдасться, і виводити його слід за попередніми культурами пшениці.
Основні рекомендації щодо використання гербіцидів для пшениці
- Оптимальна температура від +5 до +25°C.
- Важливо вимірювати Ph води до приготування бакової суміші. Гербіцид втрачає ефективність при лужній реакції води.
- Коли пшениця перебуває у стресових умовах (надлишок вологи, посуха, низькі температури) обробляти посів гербіцидом вкрай небажано.
- Кисле середовище розчину, що застосовується, руйнівно діє на посіви, тому норма кислотно-лужного балансу не повинна бути вищою 7. Існують спеціальні прилади, що вимірюють Ph і жорсткість, і їх можна замовити в інтернеті.
- Необхідно відстежувати якість покриття розчином бур'янів. Не зайвим буде використовувати поверхнево-активну речовину, а також потрібно відрегулювати форсунки.
Норми та терміни внесення
Гербіцид слід використовувати згідно з зазначеною виробником нормою на упаковці засобу. Від стадії розвитку бур'янів залежить внесення максимальної чи мінімальної норми. Чим більше розвинений бур'ян, тим вищою має бути концентрація діючої речовини. Її збільшення досягають шляхом зменшення кількості води в розчині. Стандартною є схема, за якої норма робочого розчину - 100-250 л.
За вітряної погоди застосовувати гербіцид не рекомендується. Також небажано використовувати речовину незадовго до випадання опадів, оскільки її ефективність значно знизиться.
Терміни обробки залежить від стадії розвитку небажаної рослинності. Оптимальний період внесення - фаза від 2 до 5 см (осот - у фазі розетки).
Як замовити у нашому інтернет-магазині?
Купити гербіцид для озимої та ярої пшениці можна у нашому інтернет-магазині Агро Піонер з оперативною доставкою по Україні. Для замовлення та отримання консультації зателефонуйте за одним із зазначених номерів ☎ +38 (096) 918-92-06 або +38 (066) 437-01-03. Наші консультанти допоможуть вам підібрати потрібний обсяг препарату, який ефективно боротиметься з бур'янами на полі вашої пшениці.
Продаж від 1 тарної одиниці та оптовими цінами. Оплата після отримання товару на Новій пошті!